יצירת קשר

פנייתך תופנה לאחד המומחים במרפאה ותקבל מענה לכתובת הדוא"ל שהזנת תוך שבוע עד עשרה ימים.

סודיות מוחלטת מובטחת* שדות חובה
טלפנו03-5222111
כתובת
קהילת סלוניקי 1, פינת קהילת רוזן 12, בית מגור (קומה 1) תל אביב

חדש באתר!
"זונה" ו"מנטור של סקס" מלמדים אתכם על מיןסרוגייט מנוסים מספרים על העבודה כבני זוג חלופיים בטיפול מיני.....
להמשך קריאה
פורנו : ד"ר רונית אלוני משתתפת בפאנל בטלוויזיה על נושא התמכרות לפורנובתכנית פוליטיקה בערוץ הראשון פאנל על נושא התמכרות לפורנו בהנחיותו של עודד שחר
להמשך קריאה
יחסי מיןיחסי מין = משגל? = חדירה? לאן? מי החודרת ומי הנחדר?
להמשך קריאה
אנשים שבדרך כלל לא מרצים 2015 ZE.ZE - דני גרמייזמיניות של גבר על כסא גלגלים.... הרצאה מרתקת
להמשך קריאה
צרו איתנו קשר לחצו כאן

פניתך חשובה לנו ונדאג לתת לך מענה מיד

שיטת פאולה

נשים הסובלות מווגיניזמוס מתלוננות על כיווץ בלתי רצוני של שרירי הנרתיק המפריע לקיום יחסי מין מלאים ונובע מציפייה לכאב, חשש מכאב או תחושת כאב בעת ניסיון חדירה. עצם המחשבה על החדרת טמפון, בדיקה גינקולוגית פשוטה או יחסי מין הכוללים חדירה לנרתיק, גורמת לאותן נשים לאבד שליטה על גופן. אין זה מעיד על כך שנשים אלו אינן מיניות, לרובן חשק מיני בריא, הן אוהבות מין ונהנות ממנו, מגיעות לעוררות מינית ולאורגזמה, כל עוד לא מעורב בכך ניסיון חדירה.


 • הטיפול

  קיימות סיבות שונות להופעת וגיניזמוס, הן יכולות להיות קשורות לחינוך ,לסביבה, לרגשות אשמה ובושה, לחשש מכניסה לא רצויה להיריון, ובמקרים מסוימים בשל פגיעה נפשית, מינית או גופנית ועוד.
  מכאן מתפתחת חרדת חדירה הגורמת למתח נפשי ובין אישי. חוץ מכיווץ ומתח מוגבר בשרירי האגן, הנרתיק ופי הטבעת, ישנם סימפטומים נוספים כמו: תכיפות ודחיפות במתן שתן, חולשה ברצפת האגן) עם/בלי דליפות שתן (מעי רגיז, עצירות, אי סדירות בוסת וכאבים בזמן הוסת, רגישות מוגברת למגע ורתיעה ממנו, כאבי ראש, עצבנות, חוסר שקט ועוד. באופן בלתי רצוני, רפלקסיבי, החרדה מובילה לכיווץ הנרתיק, כך שלא יכולה להתקיים חדירה או שהיא מלווה בכאב. למרבה האירוניה הטיפול הקונבנציונלי בווגיניזמוס הוא בדרך כלל פולשני, ופלישה, כאמור, מפחידה את מי שסובלת מכאבים בחדירה. התוצאה: עקב הפחד מכאב נשים וגיניסטיות רבות נמנעות מטיפול.
  במפגשים עם המטופלות : המדריכה מסבירה על האנטומיה של איברי המין כולל איורים, על מנגנון הכווץ, יחד אנו מגיעות להבנה אודות מקור החרדה וכך בהדרגה מתקדמות לתרגול המתמקד קודם כל בתרגילי נשימה, ומשם ממשיכות להבנת תגובות השרשרת של הגוף ע"י הקניית המהות לרפלקסים שלמרבה המזל עוקפים את הקוגניציה ומביאים לריפוי.

  התרגול מבוסס על עיקרון "עבודת הצוות": שרירים שונים מגויסים בגוף כדי לעזור לשרירי הנרתיק לחזור לפעולה תקינה, ולעבוד בתיאום. התרגול מפתח את יכולת ההקשבה לגוף ואת היכולת לזהות מצבי מתח וכיווץ.

  במקרה של העבודה עם ווגיניזמוס חשוב ללמוד מהו שחרור ואיך להגיע להרפיה, כי רק כשאנו משוחררות יש לנו שליטה על הגוף, ישנה היכולת להתחבר לתחושות ורגשות, עולה המודעות למה שקורה בגוף וגם למחשבות שלנו ורק באופן הזה מובטחות לנו השליטה, ההנאה, האינטימיות האישית והזוגית, ובאופן ישיר זה משפיע ומעלה את הביטחון והדימוי העצמי שלנו !

  הטיפול בוגיניזמוס בשיטת פאולה הוכח מחקרית עם אחוזי ההצלחה גבוהים, הוא נמצא פשוט, בטוח ויעיל והביא לתוצאה חיובית של קיום יחסי מין מספקים ללא כיווץ שרירים וללא פחד מכאב, תוך זמן קצר יחסית לאחר מספר פגישות בודדות.
  כמו כול התנהגות שהגוף מסגל לעצמו, גם כיווץ הנרתיק הוא התניה, וסוד קסמן של התניות הוא שאפשר לשנות אותן. התרגול מאפשר לכל אישה לעזור לעצמה, גם במקרים של אי יכולת מוחלטת לגשת אל שרירי רצפת האגן. הטיפול מתבצע בשכיבה על מזרן, בבגדים נוחים וללא מגע מכל סוג.
  והכי חשוב התרגול אינו פולשני!