top of page

חדש באתר!

התייחסותה של ד"ר רונית אלוני לשני סרטי קולנוע: "פרינסס" ו - "הרחק מהיעדרו"
פנייתך חשובה לנו ונדאג לתת לך מענה

טיפול סרוגייט ל להט"ב

טיפול פרטני בעזרת בני זוג חלופיים לנשים לסביות וגברים הומוסקסואלים 

טיפול מיני הוא טיפול זוגי בהגדרתו אולם יש אנשים עם בעיות בתחום האינטימי שבאים לטיפול מבלי שיהיה להם בן זוג לעבור אתו את התהליך וכך לתרגל הלכה למעשה את הטיפול.

עד היום כאשר גבר עם בעיה בתחום האינטימי הגיע לטיפול, הוצע לו לעיתים לעבור את הטיפול בשילוב בת זוג חלופית וההיפך – סרוגייט גבר הצטרף לטיפולן של נשים שהגיעו לבד.

לאחרונה נערכו במרפאה שלנו טיפולים מוצלחים בעזרת סרוגייטס גם לנשים לסביות עם סרוגייט אישה ולגברים הומוסקסואליים בעזרת סרוגייט גבר.

אנשים רבים רוצים לברר לעצמם את הנטייה המינית. הם לא בטוחים איך ירגישו עם בן המין השני. חלקם עסוקים עדיין בסוגיה "מי אני?, לאן מוליכה אותי המשיכה המינית שלי? איך אני בכלל יודעת, מי אני? הרי ההיסטוריה, הזיכרונות, החוויות שלי מהעבר אינם מראים תמונה ברורה וחד משמעית"

לעומתם יש כאלה שיודעים את נטייתם וחיים לפיה  אך יש להם בעיות מיניות תפקודיות והם רוצים להיעזר בסרוגייט  מאותו המין כדי לעבור את הטיפול.

קבוצה נוספת עליה פחות מדברים, ולעיתים היא הנופלת בין הכיסאות, מורכבת מאנשים שעברו טראומה מינית בילדותם או נערותם.

אנחנו כבר יודעים על נפיצותה העצומה של התופעה הקשה הזו ויודעים שרוב התוקפים את הבנים ואת הבנות הם גברים (אם כי יש גם נשים תוקפות).

טראומה זו יוצרת לעיתים סוג של החתמה (ביולוגית), של בלבול – משום ש"אם גבר נמשך אלי מה זה אומר עלי?"

ערן האן -  מנהל הקו החם לגברים נפגעי תקיפה מינית במרכז הסיוע תל אביב, בהרצאתו לפני הארגון של המטפלים המיניים הסביר כי הפגיעה בגברים על ידי גברים יכולה להיות קשה ומוכפלת. קבוצה זו -  גם כשהם חיים כהומוסקסואלים ולסביות לכל דבר - מרגישים לפעמים משתייכים ולפעמים לא. לעיתים מרגישים שמשהו באורח החיים ההומו לסבי לא מתאים להם למרות הכל.

הם כבר "יצאו מהארון", אין להם בעיה חברתית ו/או משפחתית ובכל זאת הם לא חשים במקומם.

אלה אנשים שירצו לבדוק האם הטראומה היא שעיצבה את הנטייה המינית שלהם או שזו נטייה מולדת כפי שאנו נוהגים לחשוב לגבי מרביתם ואינה קשורה בהכרח לפגיעה.

יתכן שהקושי של אנשים אלה מקורו בראש ובראשונה בפגיעה המינית שלהם וכך אכן יטופלו, תוצאות הטיפול אינן צפויות מראש. לעיתים הנטייה המינית ההומו לסבית תשתנה, לעיתים תתחזק, או תישאר בעינה, הכל בהתאם לתהליך הטיפולי האישי שיעברו עד שירגישו נוח עם עצמם.

כל הטיפולים המוכרים יעילים באותה מידה לאנשים הומו לסבים, והם ניתנים במרפאה על ידי מטפלים הומו לסבים או מטפלים הטרוסקסואלים הרגישים לנושא. הטיפול הייחודי לנו שאינו ניתן במרפאות אחרות והוא פחות מוכר הוא כאמור טיפול סרוגייט לאנשים בעלי נטייה הומו לסבית על ידי סרוגייטס הומו לסבים.

לאורך כל שנות עבודתנו הרבות במרפאה בטיפולי סרוגייט (משנת 1989) הכשרנו מטפלים הומו לסבים וסרוגייט מתוך גישה שלאוכלוסיה ההומו לסבית צורך בטיפול מיני והיא זכאית לו כמו כולם.

ואכן לאורך השנים אנחנו מטפלים בגברים ונשים הומו לסבים בכל צמתי החיים שלהם ושל בני משפחותיהם. זוגות הומוסקסואליים או לסביות רבים פוקדים את המרפאה. עד היום לא היתה התאמה בין הימצאותם של מטופלים הומו לסבים שהיו זקוקים לבני זוג חלופיים – סרוגייטס מאותו מין, לבין זמינותם של סרוגייט הומו לסבים.

בשנה האחרונה המפגש הזה בין הצרכים לזמינות הסרוגייט קרה סופסוף. המטופלים הראשונים סיימו טיפול והסרוגייט במקביל רכשו ניסיון מתמשך בטיפול מהסוג הזה.

 

מכאן ואילך אנחנו יכולות לומר בביטחון שמעתה ואילך נוכל לתת מענה גם לבני אדם חד מיניים אשר אין להם בני או בנות זוג וזקוקים לטיפול מיני בשילוב בני זוג חלופיים מאותו מין במרפאה שלנו.

bottom of page